ÇALIŞANLARINIZIN MOTİVASYONUNU ARTTIRMAK İÇİN ÖNERİLER

 • Ekip olduğunuzu hissettirin.
  Takım çalışması bir şirketin yükselmesindeki en önemli faktörlerden biridir. Ofisinizde, temizlik sorumlusundan müdürlerinize kadar yetki verdiğiniz tüm kişilere aynı gemide olduğunuzu hissettirin. Unutmayın, birlikten kuvvet doğar.

 

 • Güler yüzünüzü esirgemeyin.
  İnsan enerjisi bulaşıcıdır. Her sabah kapıdan içeri girer girmez yüksek enerjiniz ile çalışanlarınızı selamlarsanız, onların da enerjisini yükseltir, günün daha kolay ve keyifli geçmesini sağlarsınız.

 

 • Rahat olun.
  Gün boyunca eminiz ki yüzlerce iş, hesap-kitap, eposta ve telefon trafiği üst üste geliyordur. Örneğin ödenecek fatura var ve çalışanlarınızdan biri ödeme gününü size söylemeyi atlamış. Çalışanlarınız bu gibi durumlarda emin olun sizden daha çok panikliyor. Böyle bir durumda, ona derin bir nefes almasını, bizimhesap.com‘un takvim özelliği sayesinde ödeme tarihini daha önceden hatırlattığını söyleyin. Çalışanınız rahat bir nefes alacaktır.
  Seçtiğiniz her cümle, yüzünüzdeki her ifade, onları rahatlatacak ve yoğunluğun üzerinden kolaylıkla geleceklerdir.

 

 • Takdir edin.
  Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, bir şirkette uzun seneler çalışanlar yüksek maaş için değil yöneticileri tarafından takdir edildikleri için işlerine sadık kalmışlar. Siz, siz olun yapılan en küçük işi bile görmezden gelmeyin.

 

 • Değer verin.
  Bizimhesap.com takvim sayfasını kullanarak çalışanlarınızın doğum günü gibi özel günlerini hatırlayabilirsiniz. Çalışanlarınızla aile gibi olmak, onlara değer vermek, özel günlerini hatırlamak, sıkıntılarında yanında olmak size sadece sadık bir ekip değil, aynı zamanda da işini severek yapan mutlu bir kadro kazandıracaktır.