Tasarruf etmenizi sağlayacak 5 önemli adım

  1. Yakın mesafeler için yürümeyi tercih edin.

Zamandan tasarruf edeceğiz derken, sokakta adım atmaz olduk. Bu vesileyle arabanızı yakın mesafeler kullanmayı bırakabilirsiniz. Böylelikle hem yakıt, hem park masrafından kurtulacak, aynı zamanda yürüyüş yaparak kendinizi forma sokmuş olacaksınız.

  1. Mutfak giderlerini listeleyin.

Yapılan araştırmalara göre psikolojik olarak, karnımız açken mutfak alışverişine gitmek, ihtiyacımız olmadığı halde birçok gereksiz ürün almamıza neden oluyormuş, bu yüzden markete gitmeden önce mutfağı kontrol alıp, alacakları listelemek size büyük tasarruf sağlayacak.

  1. Faturaları kontrol altına alın.

Odalarınızda enerjiden tasarruf edebileceğiniz birçok nokta bulunuyor. Eski ampullerinizi yeni nesil LED ampüller ile değiştirerek % 80 oranında tasarruf sağlayabilirsiniz.

  1. Ön muhasebenizi bizimhesap.com ile tutun.

Yıllardan beri kara kaplı defterde tuttuğunuz gelir gider hesaplarınız, her ay başında kafanızı karıştırıyor ve unuttuğunuz tahsilatlarınız sizi zarara uğratıyorsa, en kolay muhasebe programı bizimhesap.com‘a üye olmanın vakti gelmiş demektir. Günde 1 çay parasına, aylık 34,90 TL’lik paketlerle BizimHesap’ı kullanmaya başlayın.  Üstelik Microsoft Azure teknolojisiyle güvenliği sağlanan programa ilk 1 ay giriş ücretsiz. Siz de hemen kullanmaya başlayın.

  1. Ailenizin giderlerini inceleyin.

Kendi gelir giderlerinizi dengeleyip, tasarruf etmeye başlarken, ailenizin giderlerini de göz önünde bulundurun. Çocuklarınızın okul masraflarından, evin mutfak masrafına kadar her gider kalemini inceleyin ve ailenize de tasarrufun püf noktalarını öğretin.

Hesabınızı bildiğiniz, tasarruflu günler dileriz.